Häme Cup 2000

Lopputilanne

Joukkuekilpailu
Home


SIJA HC NO KIPPARI / VARAKIPPARI / MIEHISTÖ SEURA / JOUKKUE / PAIKKAKUNTA / SPONSORI NÄSI METTÄKALA RÖNNI MARINER HAVERI ARSKA TAPPAJA HAUKI VILPPULA YHTEENSÄ
1 11 ÄNÄKKÄLÄ PETRI//LEPPÄNEN MARKO, PÖYHÖLÄ HARRI /Team Hauki/MÄNTTÄ/MÄNTÄN SEPPÄSPORT OY 35 8 50 55 0 56 42 54 292
2 16 RONKO ARTO/LEHTONEN JORMA/KORTELAHTI ARI /Team Hauki/MÄNTTÄ/SPORTTIA, MÄNTTÄ EURORANTA OY 39 23 60 60 0 32 39 45 275
3 13 PENTIKÄINEN SEPPO/PAAVOLA KALLE/RANTAMÄKI MANU KANGASALAN VAPAKALASTAJAT/Kangasalan Vapakalastajat 10/LUHALAHTI/HÄIJÄÄN URHEILUTARVIKE,JESSE 42 37 51 0 54 0 30 58 272
4 3 MÄKISELKÄ JARNO/MÄKISELKÄ KIMMO/ VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT//VALKEAKOSKI/KARHU, JAAKKO PÖYRY, TERVASAARI,AUTO GLYM,HK-VARMA,PR-AUTO,METTÄKALA,SNOWCAT,SÄHKÖ-SIMO 34 34 52 44 40 58 17 23 262
5 4 AITTOKALLIO SEPPO//RAINA JARI, LEHTINEN ARI KANGASALAN VAPAKALASTAJAT/Mettäkala-Merimetso 2/TAMPERE/ METTÄKALA, MERIMETSO 58 26 40 59 0 26 22 51 260
6 1 RAJALAMPI TOMI/RAJALAMPI JUKKA/SOINI TERO KANGASALAN VAPAKALASTAJAT/Mettäkala-Merimetso 2/KAIVANTO/METTÄKALA,HK VARMA,MERIMETSO,LÄHIVAKUUTUS 0 47 33 48 29 52 49 30 259
7 175 KOSKINEN TEUVO/ANTTILA MATTI/ NÄSIN UISTAJAT//TAMPERE/ARTISTI 60 0 36 21 34 57 2 47 255
8 168 RIMMI ARI/ISO-AHO PERTTI/ERKKI ISOAHO NÄSIN UISTAJAT/Näsin Uistajat/TAMPERE/SYSCON AUTOMATION,STARKKI, TELERING 0 0 47 0 57 40 58 48 250
9 6 RANTALA JUHA/LEPISTÖ/JUTILA /Sufix, Tampereen Kalastusväline/TAMPERE/TAMPEREEN KALASTUSVÄLINE OY/OPM/SAKKE-VAAPUT 49 41 57 0 0 2 54 44 247
10 492 HARTIKAINEN MARKO/ULJAS SAMI/ LÄNGELMÄVEDEN UISTELIJAT/Längelmäveden Uistelijat/ORIVESI/POHJANPOIKA VAAPUT,METTÄKALA, PALIN GRANIT OY,ORISPORT 38 56 41 12 3 0 35 42 224
11 42 AHERVO SAMI/JARMO AHERVO/LADAU ILMARI KANGASALAN VAPAKALASTAJAT//PIRKKALA/MERIMETSO UISTIN 0 31 23 ~ 47 60 0 52 213
12 666 PAULAMÄKI JANNE/HARRI TUKIAINEN / KANGASALAN VAPAKALASTAJAT//TAMPERE/JESSE,TIURA,MERIMETSO-UISTIN,HK VARMA, TIGER GOLD 0 35 26 0 60 13 48 31 213
13 85 LEPPÄNEN MATTI//MIIKKA, JUHANI LEPPÄNEN /Team Hauki/MÄNTTÄ/ 0 27 56 58 0 53 0 11 205
14 86 HIETARANTA JARI/ARI NIITTYLAHTI/NIITTYLAHTI ARI AITO FISHING CLUB/Aito Fishing Club/TAMPERE/PIRKAN MS-KOJEISTO/YOZURI FINLAND/ICOPALNIPPON VERKKO OY LP-MERCATURA OY 0 55 0 39 30 44 0 35 203
15 134 LEHTIMÄKI ESKO/JUNNO JUHA/SÄÄSKI,RUUSUVUORI NÄSIN UISTAJAT//TAMPERE/ ~ 60 0 51 49 14 6 21 201
16 10 KOSKINEN ISMO//UNTO SIHVONEN LÄNGELMÄVEDEN UISTELIJAT/Längelmäveden Uistelijat/ORIVESI/ 47 39 46 0 0 29 0 37 198
17 12 FROM MATTI// KANGASALAN VAPAKALASTAJAT/Mettäkala-Merimetso 1/TOHKALA/METTÄKALA, MERIMETSO,PIKIKOLMIO,VENEMYYNTI KARI KYMÄLÄINEN,REGATTA KELLUNTAVÄLINEET 57 22 0 27 0 0 21 55 182
18 476 TYKKYLÄINEN JOUNI/KYLÄNPÄÄ TIMO/SUONTAUSTA SAMI WCCT//HUITTINEN/ 55 57 0 0 ~ 27 0 41 180
19 24 LAHTINEN JUHANI//ELKEVAARA KARI, JUHA AKKANEN KANGASALAN VAPAKALASTAJAT//TAMPERE/ 0 52 0 0 48 48 29 0 177
20 17 RANTANEN SEPPO/KILTTI MATTI/ LÄNGELMÄVEDEN UISTELIJAT/Längelmäveden Uistelijat/TAMPERE/ 45 0 44 34 0 41 0 10 174
21 5 KAISKO JARI/KAISKO SAMI/KAISKO ARVI VKV//KÄRJENNIEMI/SILVER,POHJOLA,KYMÄLÄINEN,VIIALAN RAK TARVIKE,JSI-TRAILER 0 5 55 53 13 38 0 7 171
22 78 WALLIUS JOUNI/VULLI MARKO/ KYRÖS KALA/Iso Kalasoppa/KYRÖSKOSKI/HÄIJÄÄN URHEILUTARVIKE 0 0 22 33 50 17 47 0 169
23 33 LEHTONEN MARKO//VARTIAMÄKI RISTO, AHTEENPÄÄ KARI KANGASALAN VAPAKALASTAJAT//TAMPERE/METTÄKALA, HK-VARMA 0 50 0 0 43 37 0 38 168
24 23 MÄKINEN MAUNO//MÄKELÄ NÄSIN UISTAJAT,VKV/Kosto Team/NOKIA/KOSTO 43 29 35 11 0 45 0 0 163
25 59 AHOKAS PERTTI/PIIROINEN TEUVO/ /Feniks Fishing Team/MUTALA/JOTEKNO 41 58 0 15 0 0 19 29 162
26 62 JANGER ANTTI/TALVIO KARI/ILOMÄKI JUKKA-PEKKA ERIVEN UISTELIJAT//KANGASALA/ 53 0 43 8 55 0 0 0 159
27 103 TAMMINEN ILKKA//JANHUNEN JUKKA TESOMAN ERÄMIEHET/Sufix, Tampereen Kalastusväline/TAMPERE/SAKKEVAAPUT/TAMPEREEN KALASTUSVÄLINE/ 0 0 0 52 0 39 40 22 153
28 104 SIIRIÄINEN HANNU/KANNINEN JOUNI/BJÖRKSTEN TIMO //KANGASALA/ ~ 0 49 0 46 55 0 2 152
29 110 LIETTYÄ MIKKO/LIETTYÄ ANITA/ VILPPULAN PILKKIJÄT//POHJASLAHTI/ 0 0 0 47 25 59 0 9 140
30 112 PAPUNEN TOMMI/SUHONEN MIKA/ NÄSIN UISTAJAT//LEMPÄÄLÄ/ ~ 0 0 35 51 46 0 5 137
31 40 KUJANPÄÄ HANNU/KUJANPÄÄ JARMO/ VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT//VALKEAKOSKI/TS-STEEL/KUJIS 50 7 0 0 31 0 0 49 137
32 38 PELTONIEMI PASI/PELTONIEMI PENTTI/PELTONIEMI PENTTI,MARKKU VKV//VALKEAKOSKI/POHJANPOIKAVAAPUT,UPM-KYMMENE 48 0 0 46 0 36 5 0 135
33 14 POHJALAINEN TONI/VUORI VILLE/POHJALAINEN VKV/Kosto Team/VALKEAKOSKI/KOSTO 0 0 0 0 58 51 0 25 134
34 120 MARKKINEN ASKO//MAJANIEMI PETRI //KANGASALA/ ~ 42 0 31 16 42 0 ~ 131
35 224 YLIJOKI JARI//RAUTIAINEN JUKKA NÄSIN UISTAJAT//YLÖJÄRVI/ 0 45 0 ~ 7 54 24 0 130
36 37 MÄENPÄÄ ESA/MÄENPÄÄ KALEVI/ LINNAVUOREN UK/K-Rauta Raisamo Team/SIURO/ 0 0 0 0 26 5 41 57 129
37 69 VIHAVAINEN VILLE/VIHAVAINEN RAIMO/ LUK//KYRÖSKOSKI/HÄMEENKYRÖN KIVIVEISTÄMÖ 51 18 0 0 24 34 0 0 127
38 9 SALMELA MARKO/VIRTANEN KIMMO/MESKANEN JANNE KANGASALAN VAPAKALASTAJAT/Mettäkala-Merimetso 1/TAMPERE/METTÄKALA / SILVERVENEET OY / MERIMETSO/MERCURY/DIDS TRANSPORT 0 51 0 0 22 0 53 0 126
39 176 JAATINEN PASI/HENRY GRÖNROOS/TERO KANGASNIEMI //PIRKKALA/PIRKAN PAKKAUS,A-INSINÖÖRIT, MAINOSVALO,K-LÄHIKAUPPA KIRSIKKA 36 0 31 57 0 0 0 0 124
40 35 KAASALAINEN HANNU/HAANPÄÄ JUHA/ LINNAVUOREN URHEILUKALASTAJAT/K-Rauta Raisamo Team/NOKIA/LINNAVUOREN URHEILUKALASTAJAT, MOTOREST TAMMELA, HAJU-VAAPUT, K-RAUTA RAISAMO 0 32 0 0 9 33 0 50 124
41 138 TANI SAMI/NORRBACKA TIMO/ KANGASALAN VAPAKALASTAJAT//KANGASALA/ 0 0 32 50 39 0 0 0 121
42 32 JOKINEN ILMARI/LEPIKONMÄKI TONI/LASSE HILMAN, TEUVO HEINÄAHO FENIKS FISHING TEAM/Feniks Fishing Team/LAVAJÄRVI/JOTEKNO 0 0 0 54 0 47 0 19 120
43 77 HIRVONEN AIRI/SALMI HENRY/MOKKO EINO VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT/Kosto Team/VALKEAKOSKI/ 0 38 0 7 0 9 8 56 118
44 233 KUIVILA TIMO/KUIVILA ARI/ //NOKIA/ 52 19 0 20 0 21 0 0 112
45 28 JOENSUU JORMA/PIIRONEN PERTTI/ KANGASALAN VAPAKALASTAJAT/Mettäkala-Merimetso 2/PIRKKALA/METTÄKALA / MERIMETSO,KULJ.LIIKE LÄNSIÖ 0 3 45 0 44 20 0 0 112
46 284 LAMPINEN JUSSI/KIVINEN MARKO/LUHTAMAA JARMO LÄNGELMÄVEDEN UISTELIJAT//TAMPERE/ ~ ~ 53 ~ ~ ~ ~ 53 106
47 192 MEHTO AARNE/HEINONEN REIJO/ KANGASALAN KALAVEIKOT//TAMPERE/ 46 0 0 0 28 31 0 0 105
48 346 KOJOLA MARKUS/KOJOLA PEKKA/KOJOLA MIIKA //RUOVESI/SPORTIA PEKKA, KADESVAAPUT ~ ~ ~ ~ ~ ~ 44 59 103
49 185 SOLTIN MARKO/NIEMINEN JUHANI/ LINNAVUOREN URH KALASTAJAT/Team Al-Uljas/NOKIA/EPILÄN SÄHKÖKONE OY, NPT OY,RAISAMO,HELO 37 0 59 0 0 0 7 0 103
50 159 LEPPÄKOSKI JUKKA//PÄLÄ PEKKA /Feniks Fishing Team/PIRKKALA/JOTEKNO 56 33 0 13 0 0 0 0 102
51 98 ORTJU KARI/LIETTYÄ PEKKA/FORSMAN ARTO PETOKALAT//TAMPERE/SÄKKIVÄLINE, LÄHIVAKUUTUS ~ 0 0 45 32 24 0 ~ 101
52 119 SALOMAA SAMI/SALOMAA PEKKA/MARKKU SALOMAA VKV//VALKEAKOSKI/ 0 0 0 9 0 0 52 39 100
53 90 PALMU MARKKU/PALMU JOUNI/ //MUTALA/SONERA, SUOMEN PELASTUSKESKUS 0 43 0 56 0 ~ 0 ~ 99
54 48 MÄENPÄÄ JARMO//KESKINEN MARKKU HEKA/Heka Team/TAMPERE/TPO,VINK,TAMBOLT 44 0 0 37 0 0 0 18 99
55 109 LÄLLÄ ARI-PEKKA//TAMMISALO KOLU KANGASALAN VAPAKALASTAJAT/Sufix, Tampereen Kalastusväline/PIRKKALA/SAKKEVAAPUT/TAMPEREEN KALASTUSVÄLINE/TPO/ERICSSON 0 28 0 41 27 0 0 0 96
56 53 LAHTINEN JARMO/LAHTINEN JAAKKO/ //TAMPERE/VIRKKULA OY,SORVAAMO NIEMENVAARA 0 15 29 0 ~ 0 16 36 96
57 194 KIVINEN MARKO// LÄNGELMÄVEDEN UISTELIJAT//MÄNTTÄ/JIITEE-VAAPPU,PAIKKAKUNTALAINEN,PÄIVÄRINTA,KUMIKORJAAMO,SÄHKÖINSPISTE ~ ~ ~ ~ ~ ~ 33 60 93
58 214 MIKKOLA ILKKA/JÄRVINEN PERTTI/PORKKA MARITTA VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT//VALKEAKOSKI/SHP-METALLI OY 0 0 0 0 0 49 0 40 89
59 344 LAPPALAINEN VILLE/RAUNIO MATTI/ NOKIAN VETOUISTELIJAT//NOKIA/ 0 0 0 0 8 22 56 0 86
60 73 HEINO TOMMI/KEKKI JYRKI/KÄLVIÄINEN KARI HEKA/Heka Team/TAMPERE/VÄRITUPA OY 0 0 34 0 52 0 0 0 86
61 123 HALONEN MARKO/LEIHTEENMÄKI MIKA/KALLIO JAHA LINNAVUOREN UK//NOKIA/HÄIJÄÄN URHEILUTARVIKE ~ 36 4 0 12 1 26 0 79
62 88 VIRTANEN TONI/LAITINEN ISMO/LAITINEN JARKKO LINNAVUOREN UK//TAMPERE/HÄIJÄÄN URHEILUTARVIKE,LURJUS VAAPUT 0 48 ~ 30 0 ~ ~ ~ 78
63 2 SALMINEN TEEMU/MATTI KIVELÄ/MAURI SALMINEN HEKA/Heka Team/TAMPERE/TAMPEREEN ASUNTOMEKLARIT/SUFIX 0 0 39 0 0 11 0 28 78
64 45 KARILAMPI JANNE/KARILAMPI KIMMO/MARKKU KALLIO LOUNAISHÄMEEN UISTELIJAT/Team Letku/FORSSA/ 0 0 0 0 0 0 43 34 77
65 18 MALINEN MARTTI/MALINEN JANNE/ HEKA//TAMPERE/ 40 0 0 0 0 ~ 37 0 77
66 121 LEHTOVUORI SAMI//REPO TERO VEHKFISH//VANTAA/ALPON UISTIN ~ 54 19 0 0 ~ ~ ~ 73
67 296 NURMINEN JUHA/LAINEHARJU ESA/ //TAMPERE/HANAKKATALO OY ~ ~ ~ 0 23 50 0 ~ 73
68 57 HAIKONEN ILKKA//LAPPALAINEN AARRE II TEAM/Ikurin Ihmeet/TAMPERE/ 0 13 0 40 0 18 0 0 71
69 100 PÖYTÄKIVI RAIMO/PÖYTÄKIVI PETRI/MÄKINEN, EEROLA VKV//VALKEAKOSKI/ ~ 30 ~ ~ 38 ~ 0 0 68
70 36 KOIVISTO TOMI/HAVERI SEPPO/VIRTA HARRI VESILAHDEN VAPAVEIKOT WCTT/Pyrol Pack Team/LEMPÄÄLÄ/M.NIEMINEN, PIRKKALAN MAANSIIRTO 0 0 0 49 18 ~ ~ ~ 67
71 117 PATAMA KEIJO/RINNE LASSE/ ÄHTÄRIN UK, HAAPAMÄEN KALATIRRIT/Team Karilainen Oy/MYLLYMÄKI/ 0 0 0 0 53 0 0 12 65
72 15 MAJANEN HARRI/AARNE SYRJÄLÄINEN/ARI LÄHDEKORPI KANGASALAN VAPAKALASTAJAT, WATT/Mettäkala-Merimetso 1/PIRKKALA/METTÄKALA/MERIMETSO 0 40 0 ~ 0 0 0 24 64
73 178 SIVEN SEPPO/ORAVA OLAVI/LEHTO JUHA ASKS//HAUHO/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 60 ~ 60
74 248 TAAVILA JOUNI/TAAVILA ARI/ PKVU//JAALA/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 59 ~ 59
75 31 AALTONEN JUHA/POUTANEN JANNE/KOSONEN JUSSI //TAMPERE/ 59 ~ ~ 0 ~ ~ ~ ~ 59
76 131 OKSALA OLLI/LUSTIG TAPIO/HALME PEKKA PADASJOEN KALAKERHO//PADASJOKI/ ~ 59 0 0 ~ ~ ~ ~ 59
77 34 RANTANEN SAMI/JÄRVINEN JARNO/ VAPAVEIKOT/Pyrol Pack Team/LEMPÄÄLÄ/PYROLL PACK OY 0 0 0 0 59 0 0 0 59
78 67 SUOMALAINEN JARI//HEIKKI MIETTINEN LÄNGELMÄVEDEN UISTELIJAT//TAMPERE/ 0 ~ 58 0 ~ ~ ~ ~ 58
79 249 LAINE JARI/RAATESALMI KARI/ ROYAL TROLLING TEAM//KIUKAINEN/KOSTO UISTIN ~ ~ ~ ~ ~ ~ 57 ~ 57
80 82 KAHILAINEN ESA/KARI ALANEN/ //LEMPÄÄLÄ/ 0 0 0 0 56 0 0 ~ 56
81 245 MOISIO SAMI/KOSKINEN JOHANNA/ //TOIJALA/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 55 0 55
82 74 HILTUNEN KARI/LAHTINEN JOUNI/TUOMINEN JARI MITTAKALAT//NOKIA/JIICEE 0 0 9 0 0 0 0 46 55
83 269 JOKINEN SAMI/PALOMÄKI PETRI/ PIKKU-WILLET//ORIVESI AS/ÄITI-EMO ~ ~ 54 ~ ~ ~ ~ ~ 54
84 56 KOSKINEN PETRI//KOSKINEN TOMMI LINNAVUOREN URHEILUKALASTAJAT//SIURO/NÄSINVIEHE 54 0 ~ ~ ~ ~ ~ ~ 54
85 26 SAHAMIES ESKO/JUHANI LIMPI/NIKO AHLGREN VKV//VALKEAKOSKI/PEHAB BYGG & COLV AB TUKHOLMA/SNOWCAT,EMEI,HONDA MARINE,SILVER VENEET,SAMPO 0 21 0 0 33 0 ~ 0 54
86 101 HAAPANEN MAUNO/KOMULAINEN JORMA/ BRONTO 1//NOKIA/ ~ 0 5 32 17 ~ 0 0 54
87 126 NURMINEN OLAVI//PISPALA, KYTÖMAA PIKKU-WILLET//ORIVESI/PIKIKOLMIO ~ 53 0 ~ ~ ~ 0 ~ 53
88 22 RAHKONEN ARTO/VÄÄNÄNEN LASSI-JUSSI/LEHTINEN JUHA //SIIVIKKALA/TAPOLA, ESKOPUU OY, NOTENET, METTÄKALA,EKOSIR,TURVA 0 0 0 0 1 43 9 0 53
89 58 MANNINEN JUHA//REPA MARKO JOUKO //SIIVIKKALA/ 0 0 0 ~ 20 0 0 33 53
90 96 LUOMA HARRI/HAKALA JORMA/ELINA PELTOMÄKI VIRTAIN PILKKIJÄT/PR Tiimi/VIRRAT/ 0 0 7 0 42 0 3 0 52
91 362 KOSKINEN MARKO/HEINONEN JOUNI/SARANA HANNU //TAMPERE/NESTE,TERÄS-TAIVE,P-PELTONEN, SSK 0 9 37 0 2 0 4 0 52
92 143 KAKKONEN RAINE/MARTTILA TOMI/KAKKONEN RENE //VALKEAKOSKI/ ~ 0 ~ ~ ~ ~ 51 ~ 51
93 115 SELJAS TERO//ARTO PUOLANNE LINNAVUOREN URH KALASTAJAT/Team Al-Uljas/TAMPERE/AL-ULJAS 0 0 0 0 6 0 45 0 51
94 54 KANGASNIEMI TEPPO/RAINE KALLIOMÄKI/JARKKO KALLIOMÄKI NOKIAN VETOUISTELIJAT//JULKUJÄRVI/MAINOSVALO, TAMMER-TUKKU 0 0 ~ 28 10 0 ~ 13 51
95 419 AHLGREN ROBERT/AHLGREN HENRY/HOTAKAINEN TIISALA //KANGASALA/SICPA,TIUSANEN KY,PEILIHIOMO SAMPO,SORASET 0 0 0 26 0 25 0 0 51
96 206 KANKAINEN LASSE/TUOMINEN JUHA/ TSK//TOIJALA/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 50 ~ 50
97 97 TALA VILLE/FRANTSILA JUSSI/ÄIJÄLÄ, SAVOLAINEN KYRÖSKALA/Iso Kalasoppa/KYRÖSKOSKI/ ~ 49 ~ 0 0 ~ ~ ~ 49
98 268 RUUSUNEN ESA/BJÖRKSTEN TIMO/KANNINEN JOUNI //PIRKKALA/ ~ ~ 48 ~ ~ ~ ~ ~ 48
99 186 OKSANEN RAUNO/VALTONEN ARVI/OKSANEN MIKKO KOSKEN KOUKKU TEAM//ÄÄNEKOSKI/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 46 0 46
100 145 KOIRANEN ESKO/KOIRANEN SEPPO/KOIRANEN, JUUSOLAHTI //TAMPERE/ ~ 46 0 ~ 0 ~ ~ ~ 46
101 309 UIMONEN JARKKO/UIMONEN TAPIO/MARJAMÄKI MARKKU KYRÖSKALA//HÄMEENKYRÖ/ ~ ~ ~ ~ 45 ~ ~ ~ 45
102 84 HELL NEERI/MIKKO HYPPÖLÄ/EERO HELL //KYYNÄRÖ/ 0 25 0 19 0 ~ 1 0 45
103 125 TAMMINEN JOUNI/MOILANEN KARI/ KANGASALAN VAPAKALASTAJAT//KANGASALA/ ~ 44 0 ~ ~ ~ 0 ~ 44
104 46 HAKALA PETRI/PISKONEN SAMI/HAKOLA JUHA /Ikurin Ihmeet/KÄMMENNIEMI/KOFF, TAMPEREEN ASENNUS, PRIMO,JOTEL OY 0 0 0 36 0 8 0 0 44
105 114 KIVIMÄKI JOUKO/PÖLKKI JUHA/ NÄSIN UISTAJAT/Näsin Uistajat/VUORENTAUSTA/AVANTECHNO,TELERING 0 0 17 0 0 0 0 27 44
106 47 KOJO TOMMI/RAJALA MIKKO/ //YLÖJÄRVI/ 0 ~ ~ 43 ~ ~ ~ ~ 43
107 230 OKSANEN REIMA/ASPHOLM LEO/ HSVU//HÄMEENLINNA/ENERGIA ~ ~ ~ ~ ~ ~ 0 43 43
108 287 LINDHOLM TEPPO/KAUKONEN LAURI/ //TAMPERE/ENERSOFT OY ~ ~ 0 38 5 ~ 0 ~ 43
109 302 SALOJÄRVI ESA//VIERI PERTTI //PIRKKALA/ ~ ~ ~ 42 0 ~ ~ ~ 42
110 99 MANNILA ESA// LÄNGELMÄVEDEN UISTELIJAT//ORIVESI/POHJANPOIKA ~ 0 42 ~ ~ ~ ~ ~ 42
111 150 NIEMI KARI/JARI LYLYKANGAS/ VESILAHDEN VAPAVEIKOT/Pyrol Pack Team/VESILAHTI/SPORTIA MATTI 0 0 0 0 41 0 0 ~ 41
112 259 MATTILA TEEMU/KILTTI PIIA/ LÄNGELMÄVEDEN UISTELIJAT//ERÄJÄRVI/ORISPORT ~ ~ 25 ~ ~ ~ 0 16 41
113 83 HAURULA MAURI/SARNA AKI/ /Ikurin Ihmeet/TAMPERE/TAMPEREEN ASENNUS, MATTSSON KATEHUOLTO, 0 ~ 0 14 0 10 0 15 39
114 331 RAJALA MIKA/MATTILA TOMMI/JOKINEN HARRI RUSKON VETOUISTELIJAT//TAMPERE/ROSVO PLAANARIT ~ ~ ~ ~ ~ ~ 38 ~ 38
115 271 HELMINEN JARKKO/KARHU JAAKKO/ LUOPIOISTEN KARINKIERTÄJÄT//AITOO/ ~ ~ 38 ~ ~ ~ 0 ~ 38
116 322 SIREN SEPPO/KAIPILA MARKUS/ KYRÖSKALA//LUHALAHTI/ ~ ~ ~ ~ 37 ~ ~ ~ 37
117 272 LINDHOLM JOHAN/MÄKELÄ JARI/JURVANEN MIKA KANGASALAN VK MAUNO TEAM//LEMPÄÄLÄ/KOSTO ~ ~ 13 24 0 ~ ~ ~ 37
118 188 NISULA KARI/MYLLYKORPI REINO/LASSILA ILARI JA MARKKU PATRUUNA TROLLING TEAM//VALKEAKOSKI/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 36 ~ 36
119 317 TAKKINEN ESA/LEPPÄNEN RISTO/PÄIVÄRINTA PAULI //YLÖJÄRVI/TR VESITYKIT OY ~ ~ ~ ~ 36 ~ 0 ~ 36
120 155 VIITANEN KEIJO// VIRTAIN PILKKIJÄT/Onnenonkijat/ÄHTÄRI/ ~ ~ ~ ~ ~ 35 ~ ~ 35
121 75 HOLMALA ESKO/HOLMALA EERO/ //VUORENTAUSTA/HÄIJÄÄN URHEILUTARVIKE 0 ~ ~ ~ 35 ~ ~ ~ 35
122 171 SOULIO HARRI/RIKULA ESA/ //VANTAA/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 34 0 34
123 209 VIRTANEN MARKKU/MÄKINEN MARKKU/ //VAMMALA/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 32 ~ 32
124 377 MISS HENRY//MÄKI RISTO //MÄNTTÄ/VELHO VAAPUT,AKMEELI VAAPUT,SHELL MÄNTTÄ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 32 32
125 289 MÄKIPÄÄ TARMO/TIAINEN ILKKA/ //TAMPERE/ ~ ~ 0 17 15 0 ~ ~ 32
126 211 VIROLAINEN ERKKI/VIROLAINEN MIKKO/ //TOIJALA/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 31 ~ 31
127 255 BANKOWSKI TOMMY/KOVANEN PASI/ LÄNGELMÄVEDEN UISTELIJAT//ORIVESI/ ~ ~ 30 ~ ~ ~ ~ ~ 30
128 156 KOSKINEN AKU/JÄRVINEN MIKKO/KOSKINEN,SEPPÄNEN VKV//KÄRJENNIEMI/SÄHKÖ-SIMO,SANEERAUS FRIMAN ~ ~ ~ ~ ~ 30 ~ ~ 30
129 70 MÄKELÄ MIKA//VÄLIMÄKI ANTTI, PEKKA TEAM TROLLING STONES//TAMPERE/RAVINTOLAT NATALIE JA PIKKUSISKOT 0 0 ~ 29 ~ ~ ~ ~ 29
130 260 HIETALA MARKO/HIETALA TERO/MIILUMÄKI TOMI //SIURO/AL-ULJAS ~ ~ 28 ~ ~ ~ ~ ~ 28
131 146 NIHTI TERO/NESTE JUHA/ VIRTAIN PILKKIJÄT/Onnenonkijat/VIRRAT/ ~ ~ ~ ~ ~ 28 ~ ~ 28
132 197 MAHLIO PENTTI/ANTINAHO JANNE/ VKV//VALKEAKOSKI/GANFORM OY ~ ~ ~ ~ ~ ~ 28 ~ 28
133 182 MATTILA JUKKA/MATTILA KALLE/ //TAMPERE/ 0 ~ 12 16 0 ~ ~ ~ 28
134 19 AIRAKSINEN JUKKA/AIRAKSINEN AKI/AIRAKSINEN MIKKO //YLÖJÄRVI/ 0 0 8 6 14 0 0 0 28
135 225 KOIVU KARI/AHOKAS JARI/ //HELSINKI/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 27 ~ 27
136 262 PALKONEN ESKO/RINNE KARI/RINNE JORMA KANGASALAN VAPAKALASTAJAT//RUUTANA/KULJETUSLIIKE PALKONEN KY,AL-ULJAS,KULJETUSLIIKE JYKYLÄ&POJAT ~ ~ 27 0 0 ~ ~ ~ 27
137 413 VIITANEN TAPIO/VIITANEN JORMA/LEHTONEN HEIKKI /Aito Fishing Club/RUUTANA/MESSUPUU,KASTELLI,PAROC,HUSQVARNA,ORMAX,HJ RAKENNUS 0 6 21 0 0 0 0 0 27
138 369 HEINÄAHO HANNU/HEINÄAHO TEUVO/ TYHJÄNPYYTÄJÄT//KEURUU/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 26 26
139 68 TOUHUNEN KARI/LEHTO OLAVI/ KANGASALAN VAPAKALASTAJAT/Kangasalan Vapakalastajat 10/KANGASALA/ 0 0 11 0 0 15 0 0 26
140 216 LINDSTRÖM KARI/LINDSTRÖM HENRI/ VKV//VALKEAKOSKI/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 25 ~ 25
141 631 PITKÄAHO PASI/SAESVUO TOMMI/ //NOKIA/ 0 0 0 25 0 0 0 0 25
142 274 HAAPALAHTI JUKKA//HAAPALAHTI ARI //PIRKKALA/ ~ ~ 20 5 ~ 0 0 ~ 25
143 140 LEPPÄLÄ MARKO/LEPPÄLÄ RAUNO/LEPPÄLÄ ANNE SAHAKALAT//SAHALAHTI/ ~ 0 24 0 ~ ~ ~ ~ 24
144 137 MANSUKOSKI JARMO// HUURTEEN KALAKERHO//TAMPERE/ ~ 24 ~ 0 0 0 0 0 24
145 30 LEHTONEN AIMO//KOPALAINEN PENTTI NÄSIN UISTAJAT/Team Al-Uljas/NOKIA/AL-ULJAS, RAUMANYMPÄRISTÖTEKNIIKKA 0 0 0 0 21 3 0 ~ 24
146 297 NIINELÄ JARI//JUNNO JUHA NÄSIN UISTAJAT//TAMPERE/ ~ ~ ~ 23 ~ ~ ~ ~ 23
147 236 VALTONEN ARVI/VALTONEN TUOMO/ ÄK. TÄRPI//SUOLAHTI/ST-TEKNIIKKA ~ ~ ~ ~ ~ ~ 23 0 23
148 133 KOIVUAHO MARKKU//MANNER ERKKI RUOVEDEN KALAKERHO//RUOVESI/ ~ 0 0 ~ ~ 23 ~ 0 23
149 64 ASIKAINEN JARI//UITUS PETRI, PASI NEVALAINEN KANGASALAN VAPAKALALASTAJAT/Kangasalan Vapakalastajat 10/KANGASALA/ 0 0 0 22 0 ~ 0 ~ 22
150 63 AAVAJOKI PEKKA/AAVAJOKI PASI/ VESILAHDEN VAPAVEIKOT//LEMPÄÄLÄ/ 0 10 0 ~ 11 ~ 0 ~ 21
151 105 RANTANEN TIMO/KARHU JAAKKO/ LUOPIOISTEN UK//AITOO/ ~ 20 ~ ~ ~ ~ 0 ~ 20
152 87 MARJAMÄKI MARKO/NUOTIO JARI/ //TAMPERE/PARKETTITYÖ E.MARJAMÄKI 0 0 0 0 0 ~ 20 ~ 20
153 495 SALOMÄKI HANNU/KUUSISTO JUHA-PEKKA/ KANGASALAN VAPAKALASTAJAT//TAMPERE/ 0 0 0 0 0 0 0 20 20
154 316 MANNER MIKA/MANNER TOMMI/ KYRÖSKALA//KYRÖSKOSKI/VIHER-MANNER ~ ~ ~ ~ 19 ~ ~ ~ 19
155 164 MÄKI KARI//KARVINEN PERTTI //VIRRAT/ ~ ~ ~ ~ ~ 19 ~ ~ 19
156 169 NIKANDER ESKO/LAAKSO PETRI/ //PILPALA/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 18 ~ 18
157 139 HEINO JAAKKO/HEINO HEIKKI/UOTILA ARTO LÄNGELMÄVEDEN UISTELIJAT//ORIVESI/PEKAN PUU, ORIVEDEN PYÖRÄ ~ 0 18 ~ ~ ~ ~ ~ 18
158 181 FAGERROOS PEKKA/ROSENLUND KARI/FAGERROOS MIKKO //TAMPERE/ 0 0 ~ 18 ~ ~ ~ ~ 18
159 410 HAKALA MIKA/KIPPOLA JARI/BRUUS MIKA TAAVETINLAHDEN TAIMEN//VALKEAKOSKI/PAKARISEN JALKINEKORJAAMO ~ 17 ~ ~ ~ ~ 0 ~ 17
160 166 JOKINEN JANI/MÄKINEN MIKKO/ //RUOVESI/ ~ ~ ~ ~ ~ 0 ~ 17 17
161 266 NIEMI ARTO//TUURALA JARKKO //VILPPULA/TEAM KINNASKOSKI ~ ~ 16 ~ ~ ~ ~ 0 16
162 39 HAUTAMÄKI JORMA/HAUTAMÄKI TIMO/ NÄSIN UISTAJAT/K-Rauta Raisamo Team/SIURO/ 0 16 0 0 0 0 0 0 16
163 124 MATTSSON PETRI// VIRTAIN PILKKIJÄT//VIRRAT/MATINPOIKA VAAPPU ~ 0 0 ~ 0 16 0 0 16
164 278 DIETER HARDY/DIETER CHRISTIAN/DIETER RUDI LÄNGELMÄVEDEN UISTELIJAT//ORIVESI/ ~ ~ 15 ~ ~ ~ ~ ~ 15
165 129 MÄKINEN PASI/MÄKINEN PETRI/ //TAMPERE/ ~ 0 0 ~ ~ ~ 15 ~ 15
166 264 VUORINEN ANTTI//KAKKOLAINEN MARKKU WCTT//VIRTTAA/ALASTARON KIRVESTYÖ ~ ~ 14 ~ ~ ~ ~ ~ 14
167 130 TIISALA ARI/NIININEN JARI/ ULLANPUISTON UISTELIJAT//KANGASALA/ ~ 14 0 ~ ~ ~ 0 ~ 14
168 153 IKONEN PETRI/RUUSKANEN MARKO/PETRI IKONEN ,RUUSKANEN, HELMINEN //LEMPÄÄLÄ/TAM SKATECENTER 0 0 ~ 0 ~ ~ 14 ~ 14
169 301 BLÅFIELD TIMO//VANDELL MARKO //TAMPERE/ ~ ~ ~ 0 0 ~ 0 14 14
170 228 LAMMINPÄÄ ARI/LAMMINPÄÄ TIMO/ //VALKEAKOSKI/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 13 ~ 13
171 223 PELKONEN JYRKI/HEINONEN PÄIVI/ VKV//VALKEAKOSKI/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 12 ~ 12
172 79 KARILAINEN MIIKKA// /Team Karilainen Oy/ÄHTÄRI/KARILAINEN OY, LOHIKAS VAAPUT 0 12 0 0 0 0 0 0 12
173 154 SARKOLA MARTTI/PELTONEN TIMO/ESA TAKKINEN //PIRKKALA/HÄMEENKYRÖN MUOTORAKENNE 0 0 0 0 ~ 12 ~ 0 12
174 29 VESA TIMO/HEINONEN ERKKI/ NÄSIN UISTAJAT/Näsin Uistajat/TAMPERE/TELERING 0 0 0 0 0 4 0 8 12
175 111 VÄHÄSARJA JORMA/PÄÄKKÖNEN JARI/ HSVU/TKM//TERVAKOSKI/ ~ 11 ~ ~ ~ ~ ~ ~ 11
176 335 HAKALA JYRI/SEPPÄLÄ KEIJO/ VKV//VIIALA/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 11 ~ 11
177 244 HAUTAMÄKI TERO/MELLIN PETRI/ LINNAVUOREN UK//NOKIA/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 10 ~ 10
178 89 SALMINEN MARKKU/VIHUSAARI PERTTI/ LÄNGELMÄVEDEN UISTELIJAT//ORIVESI AS/ORISPORT, VENEMYYNTI KYMÄLÄINEN 0 ~ 10 ~ ~ ~ ~ ~ 10
179 50 TOSSAVAINEN KIMMO/MATINAHO JUHA/ //MÄNTTÄ/SUUNTA 2000 OY 0 0 0 10 0 0 0 0 10
180 116 JUVANKOSKI MATTI/JUVANKOSKI ESA/ //YLÖJÄRVI/NESTE, ESSO, NORDBEKG ~ 4 0 0 4 0 0 0 8
181 76 JATALA JUHA/PIRINEN TERO/JATALA, PIRINEN, JÄRVINEN /Team Karilainen Oy/ÄHTÄRI/KARILAINEN KY 0 0 0 0 0 7 0 ~ 7
182 258 ARVOLA JANNE//RIENTONEN ARI LÄNGELMÄVEDEN UISTELIJAT//ORIVESI/ ~ ~ 6 ~ ~ ~ ~ ~ 6
183 360 TIMONEN JUHANI/HEMMINEN MIKKO/RINTALA MIKKO LKV//LAPPAJÄRVI/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 6 6
184 475 NIEMIAHO MATTI//VÄISÄNEN ERKKI //PERÄNNE/ 0 0 ~ ~ ~ 6 ~ ~ 6
185 403 LEPOLA JIRI//LEPOLA MIKA NAMELESS//VILPPULA/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 4 4
186 60 KIVELÄ JARI/VÄKIPARTA JUHA/SISTONEN HARRI //KANGASALA/ETTEPLAN OY 0 0 0 4 0 0 0 0 4
187 367 LAMPI MIKKO//TOIVOLA KIMMO PP TROLLING TEAM//VILPPULA/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 3 3
188 20 SINKKONEN HARRI/NIEMINEN ARI/KOIVISTO MIKKO, SALONEN JOUKO /Aito Fishing Club/TAMPERE/VIIALAN RAK.TARVIKE/KIMMOTOR/TAMP. MATTOPESU PALVELU 0 0 3 0 0 ~ 0 ~ 3
189 567 KOTANIEMI EERO/RANTA JARI/ /Iso Kalasoppa/IKAALINEN/AUTOTALO LAAKKONEN 0 0 0 3 0 ~ ~ ~ 3
190 49 POHJA MIKKO/POHJA MIKA/MANNINEN SAMI HÄIJÄÄN URHEILUTARVIKE TEAM//HÄIJÄÄ/HÄIJÄÄN URHEILUTARVIKE 0 0 2 ~ ~ ~ ~ ~ 2
191 347 SAARINEN ALEKSI/VAINIONPÄÄ KIMMO/ MÄNTÄN PILKKIJÄT//MÄNTTÄ/ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 1 1


Last Updated on 23.9.2000
By Kari Kälviäinen
Email: katka@iki.fi